| Krakers bezetten 'Endstra-panden' |
|
|
|
| Crimesite - Algemeen |
| maandag 06 september 2010 09:49 |
|
Kraakgroep Oost heeft zondag een aantal etages aan de Schollenbrugstraat in Oost bezet. Dat schrijft AT5. De woningen staan al ruim een jaar te koop. De krakers willen dat de etages weer voor betaalbare prijzen regulier verhuurd worden. Met hun actie zeggen ze ook de aandacht willen vestigen op de volgens hun dubieuze geldstromen achter de eigenaar van de woningen, vastgoedmaatschappij Libra International. In een persbericht schrijft Kraakgroep Oost over Libra: "Veel van haar vastgoed stamt uit het bezet van de in 2004 vermoorde 'bankier van de onderwereld' Willem Endstra.
Een reeks van de overnames is bemiddeld door de onlangs voor witwaspraktijken veroordeelde Jan-Dirk Paarlberg. Tussen 1996 en 2008 is Libra op deze manier liefst 700% gegroeid met jaarwinsten tot 30 miljoen euro." Kraakgroep Oost liet eerder al weten zich niet te zullen houden aan het kraakverbod. Dat wordt in oktober van kracht. |


De voortvluchtige Clemens K. (42), die 15 miljoen euro verduisterde bij het Fonds Beeldende Kunsten, Vormgeving en Bouwkunst, komt waarschijnlijk dit voorjaar naar Nederland met een vrijgeleide. Hij zal verklaringen afleggen in zijn zaak, maar niet gevangen worden gezet. In november 2010 is K. bij verstek tot vijf jaar cel veroordeeld door de rechtbank in Amsterdam. 

