Clyde de Jezus in Amsterdam geliquideerd PDF Afdrukken E-mailadres
Crimesite - Headlines
woensdag 04 augustus 2010 11:57
De op 4 augustus in de Amsterdamse Bestevaerstraat geliquideerde man is Clyde de Jezus (37). De Jezus was een goede vriend van de  Boneka Belserang. Die werd zelf vorig jaar februari bij een pannenkoekenrestaurant in Leiderdorp geliquideerd. Misdaadjournalist Gerlof Leistra schrijft daarover het volgende. Volgens bronnen zat De Jezus op het moment dat Belserang werd geliquideerd in de gevangenis in Almere, maar kreeg hij verlof om naar de begrafenis van zijn vriend te gaan. Naar verluidt zou De Jezus wraak hebben gezworen voor deze moord. Dat zou een motief kunnen zijn voor de liquidatie van vanmiddag. De Jezus had geen indrukwekkend strafblad, maar zijn naam viel geregeld in het milieu. Hij was onder meer betrokken bij diverse geweldsdelicten. Met de dood van De Jezus zijn alle vijf mannen dood die een rol speelden bij een beruchte schietpartij in 2005 in een parkeergarage in het centrum van Amsterdam. Daar schoot Belserang bij een ruzie de Antilliaan Rico Flores Lopez dood.

Drie_pix_van_liquidatie_Clyde_de_Jesus
Foto's: Robbie Hiel

Clyde_de_Jesus_geliquideerd_op_4_augustus_2010


Clyde_de_Jezus_met_rouwrand


Clyde de Jezus werd om 12.15 uur op straat doodgeschoten. Volgens de politie is er op straat meerdere keren geschoten. Een ooggetuige meldt AT5 dat de man bij zijn auto stond toen hij door twee mannen vanuit een zwarte Audi Station onder vuur werd genomen. Ook een getuige meldt dat er een kogelregen is geweest. Het slachtoffer is nog gereanimeerd, maar hij overleed ter plekke. Bronnen ter plaatse melden dat het slachtoffer met ontbloot bovenlijf zijn auto stond te wassen toen hij werd doodgeschoten. Rond 14.15 uur zouden er steeds meer mensen uit de groep rond Gwenette Martha naar de Bestevaerstraat komen om hun laatste eer aan het slachtoffer te bewijzen.

Een oudere vrouw kwam woensdagmiddag even na half drie naar de plek van het misdrijf en riep totaal overstuur en in tranen: „Wie is de moordenaar van mijn kind. Wat is er met mijn kind gebeurd? Wie heeft mij dit aangedaan?”. Ze werd ondersteund door een vrouw, die eveneens huilde en gilde, en een man. Bij de afzetting sprak ze kort met een agent, die haar liet weten dat ze er niet door mocht omdat het onderzoek nog gaande is. Het drietal vertrok daarop weer. Dat en meer schrijft John van den Heuvel in De Telegraaf.

Een deel van de straat is afgezet met zwarte schermen. Het slachtoffer lag woensdagmiddag nog op de plaats van het incident onder een witte tent. Rechercheurs speuren de omgeving minutieus af naar sporen. Buurtbewoners zeggen dat er vanuit een auto zou zijn geschoten en dat het om een crimineel zou gaan. Het is niet duidelijk of het slachtoffer in de straat woonde.

Een bewoner van de Bestevaerstraat stond in de keuken toen de schietpartij plaatshad. Hij heeft door het lawaai van de afzuigkap geen schoten opgemerkt, maar hoorde de politie aankomen. Hij vertelde dat hij een donkere man op straat zag liggen, ter hoogte van nummer 190. Hij kon niet zien wie het was.

„Het slachtoffer had geen schijn van kans, hij werd letterlijk doorzeefd,'' aldus een getuige.


AT5 schrijft het volgende over de vandaag gepleegde liquidatie. De man die woensdagmiddag in de Bestevaerstraat in West omkwam bij een vermoedelijk liquidatie zou banden hebben met enkele grote jongens uit de Amsterdamse onderwereld. De man werd rond 12.15 uur meerdere keren beschoten en overleed ter plekke. Bronnen ter plaatse meldden AT5 dat het slachtoffer een grote jongen is uit de groep rond Boneka Belserang. Die werd vorig jaar februari vermoord aangetoffen op een bouwterrein aan de Persant Snoepweg in Leiderdorp.

Lees hier de reacties op Mamjo

Lees hier 'De Jezus was geen grote crimineel'

Lees hier Geliquideerde 'was moordenaar'

Lees hier 'Tattookillers mogelijk achter liquidatie'

Lees hier Schutters liquidatie De Jezus nog voortvluchtig

Lees hier Alle hoodrolspelers uit 2005 zijn nu dood

Lees hier 'De Jezus met 38 kogels omgebracht'

Lees hier Liquidatie Clyde de Jezus in Opsporing Verzocht

Lees hier Eén tip over liquidatie De Jezus



Dim lights Embed Embed this video on your site



Dim lights Embed Embed this video on your site