| Kopstuk Colombiaanse maffia geliquideerd |
|
|
|
| Moord - Liquidaties |
| vrijdag 09 januari 2009 08:00 |
|
VIDEO MADRID – Een kopstuk van de Colombiaanse maffia is donderdag doodgeschoten in een ziekenhuis in de Spaanse hoofdstad Madrid. Dat meldden Spaanse media op basis van bronnen binnen de Spaanse overheid. Het zou gaan om Leónidas Vargas Vargas, een maffiabaas die banden onderhield met de beruchte leider van het drugskartel van Medellín, wijlen Pablo Escobar.
Hij stond op de lijst van meest gezochte criminelen van Colombia. De regering van dat land had vijf miljoen dollar (3,7 miljoen euro) uitgeloofd voor de gouden tip die zou leiden tot zijn arrestatie. ![]() In juli 2006 werd Vargas opgepakt in Madrid, maar op het moment van de moord was hij op borgtocht vrij. Vargas werd in juli 2006 in Madrid gearresteerd in het kader van een zaak over 500 kilogram cocaïne. Hij werd vervolgens vrijgelaten op borgtocht. Hij moest nog verschijnen voor de rechter, maar het dossier was nog niet volledig afgewerkt, volgens de politie, die bijna zeker is dat het om een afrekining gaat. Op het moment van zijn arrestatie had Colombia een som van vijf miljoen dollar op zijn hoofd gezet. Vargas werd beschouwd als een belangrijke chef van de drugshandel in Colombia. Hij werd gelinkt aan het kartel van Medellin. In zijn geboorteland was hij voor drugshandel (19 jaar), moord en illegaal wapenbezit (26 jaar) al tot zware gevangenisstraffen veroordeeld. Nadat hij zeven jaar had gezeten, werd hij weer vrijgelaten wegens goed gedrag. Sinds 2003 waren er voor 40 miljoen aan bezittingen van de drugsbaron in beslag genomen. Vargas Vargas werd ook verdacht van een moordpoging op presidentskandidaat Horacio Serpa, toen hij die tegenkwam in de gevangenis. |


Twee rechters in Breda mogen voorlopig geen strafzaken meer doen in afwachting van de uitkomst van een onderzoek naar 'serieuze integriteitschending'. Volgens NRC Handelsblad heeft president Henk Naves van de rechtbank in Breda de twee magistraten 'in de luwte heeft gezet'. 


