| Peter Petersen in Bussum geliquideerd |
|
|
|
| Moord - Liquidaties |
| dinsdag 03 maart 2009 12:20 |
UPDATE 20.30 FILMPJE - BUSSUM - Volgens de Misdaadjournalist zou de doodgeschoten man Peter Petersen zijn. Ik krijg vanuit zijn woonplaats de bevestiging dat Peter Petersen* inderdaad het slachtoffer is van de liquidatie van vanmorgen bij Jan Tabak in Bussum. Het dorp is in rep en roer. Aldus de Misdaadjournalist. Samen met Houtman zat hij destijds in de Amsterdamse vastgoed. Hij bezat verscheidene pandjes in de hoofdstad en was eigenaar van hotel The Bridge aan de Amsterdamse Amstel. Lees onderaan het artikel meer over Peter Petersen. Beelden onderaan artikel.![]() Foto: Edwin Janssen, website foto-janssen De schietpartij bij hotel Jan Tabak vond plaats rond 10.00 uur. De toedracht ervan is nog niet bekendgemaakt. Een fotograaf van fotopersbureau BrunoPress was snel ter plaatse en meldt dat het slachtoffer in een auto met Duits kenteken gevonden werd. Er zouden zeven schoten zijn gelost, zo melden buurtbewoners. De politie heeft de plaats delict inmiddels afgezet en een tent geplaatst over de zwarte BMW met daarin het slachtoffer. De 'mannen in witte pakken' van de recherche doen sporenonderzoek. Alles wijst op een afrekening in het criminele milieu maar de politie heeft dat niet bevestigd. ,,Over de toedracht van de schietpartij is nog niets bekend'', aldus de woordvoerder.
De buurt is geschokt over de afrekening op klaarlichte dag. De politie heeft de plaats delict inmiddels afgezet en een tent geplaatst over de zwarte BMW met daarin het slachtoffer. De 'mannen in witte pakken' van de recherche doen sporenonderzoek.
Ambulancemedewerkers hebben de man niet meer kunnen redden.
De schutter of schutters die dinsdag in Bussum een man in zijn auto doodschoten, zijn nog voortvluchtig. Een politiehelikopter cirkelde later op de dag enkele keren rond het hotel. De politie Gooi en Vechtstreek is op zoek naar getuigen of mensen die meer weten over het schietincident. Zij kunnen zich melden via 0900 8844. Wie liever anoniem reageert kan bellen met 0800 7000. *Petersen die ook wel 'Dikke Peter' werd genoemd, deed vroeger zaken met de al in november 2005 vermoorde Kees Houtman, ook vastgoedhandelaar. Houtman is volgens het Openbaar Ministerie (OM) een van de afpersingsslachtoffers van Willem Holleeder geweest. De eveneens geliquideerde vastgoedmagnaat Willem Endstra heeft voor zijn dood nog aan de politie verklaard dat Holleeder zowel Houtman als Petersen afperste. Het hoger beroep in de afpersingszaak tegen Holleeder loopt op dit moment bij het gerechtshof in Amsterdam.
De Amsterdammer werd door de rechtbank tot negen jaar cel veroordeeld voor onder meer de afpersing van Houtman en Endstra. Holleeder heeft dit altijd ontkend.
Panden uit de stal van Endstra en/of Mieremet. Daarmee is het gedonder begonnen. Er zijn verschillende getuigen van de daaruit voortvloeiende oorlog tussen Houtman en de Heineken-ontvoerder. Holleeder zou zijn slachtoffer vlak voor diens dood hebben geterroriseerd, daarin bijgestaan door z’n handlanger George van Kleef (geliquideerd op 10 november 2005, acht dagen na Houtman) en drie andere hoofdverdachten uit in de Holleeder-zaak: René van D. en de gebroeders Richard en Mark G. Pikant is dat Van Kleef, Van D. en de broers G. voorheen behoorden tot de intimi van Houtman. Niet alleen de omgeving van het slachtoffer verhaalt hierover bij de recherche, ook ‘Woediewoe’ zelf laat voor zijn dood bij de politie weten mede door toedoen van voormalige ‘vrienden’ in de knel te zitten. Net als Willem Endstra sprak Houtman met de recherche; dat gebeurde op 24 maart 2005. Hij verhaalt weliswaar niet zo uitvoerig als Stille Willem op de Achterbank, maar wel to the point. ‘Ik wilde met Dikke Peter [Peter Petersen, red.] een blokje huizen kopen. Kort nadat dit bekend werd kwamen Jappie [George] van Kleef en Dikke Richard [G.] bij mij aan de deur en bedreigden mij met vuurwapens. Dit is inderdaad gebeurd in aanwezigheid van mijn vrouw en kinderen. Ik was overbluft en ernstig teleurgesteld in Jappie en Richard. Het zijn oude gabbers van vroeger die nu voor De Neus werken. Mij werd te verstaan gegeven dat ik moest afzien van de koop omdat de opbrengst van die panden dan in handen van Mieremet zou komen. Dat vond De Neus niet goed.’ En dus trok Woody z’n handen af van het besmette vastgoed. In een andere verklaring zegt de voormalige bankovervaller hierover: ‘Je weet ook niet of het van een Mieremet of Holleeder is, of misschien is het wel van een derde of een vierde.’ [...] ‘Ik wil geen judasrol spelen. Waarom zou je die mensen tegen de benen schoppen? Er zijn panden genoeg te koop.’ Ook de klusser die voor Houtman het aangekochte pand zou opknappen, laat weten dat zijn opdrachtgever gehoor heeft gegeven aan de waarschuwing. Justitie parafraseert de timmerman als volgt: ‘Kees Houtman had tegen hem gezegd dat er rottigheid was en dat hij niet kon vertellen waarom. Hij verklaarde zich te hebben teruggetrokken toen hij over Willem Endstra hoorde en dat hij hoorde dat het pandje van Willem Endstra was.’ Houtmans getuigenis 'De Neus is in staat twee lijken ruzie te laten krijgen.' Na het uiteenvallen van de Denkers sloten Klepper en Mieremet zich bij Klaas Bruinsma aan, Kees Houtman dook de hasjhandel in. In die tijd kwam hij in contact met Charles Zwolsman, in die periode een bekende autocoureur en bloemenhandelaar. Tussen Houtman en Spic & Span was toen geen vuiltje aan de lucht. Met Mieremet zou hij ook later nog contact houden. Vanwege zijn hasjhandel kwam Houtman in contact met de vader van zijn jeugdvriend René van Deene die ook in zijn bende had gezeten.
Cor van Hout bleef tot aan zijn liquidatie een vriend van Thomas van der Bijl die weer regelmatig met Kees Houtman optrok. Naast zijn hasjhandel gaat Houtman de onroerend goed in. Met zijn toenmalige compagnon Peter Petersen, alias de ‘Dikke’ kopen ze vastgoed aan. Een hasjcafé (de Future in Osdorp), een restaurant in Amstelveen, hotel The Bridge aan de Amstel in Amsterdam, en een jachthaven in het Amsterdamse Bos. In 2003 nam Thomas van der Bijl het onder de penoze bekendstaande en populaire café De Hallen over in Amsterdam-West en ook hier speelde Houtman als financier een rol op de achtergrond. Houtman was (uiteraard) populair onder de bouwvakkers die voor hem werkten want Houtman betaalde goed. Hij was verreweg de rijkste stamgast in De Hallen en strooide met rondjes. Als hij zin had wilde hij in de keuken van De Hallen nog wel eens aan het koken slaan en soms organiseerde hij een heuse viswedstrijd aan de vijver in zijn tuin.
Het gedonder in de bierglazen begon nadat zijn oude partners hem verweten een pand in 2004 te hebben aangekocht op de hoek van de Scheldestraat en de Deurloostraat in de Rivierenbuurt. Houtman wilde daar voor een kennis een kledingzaak in vestigen, maar Holleeder zag de aankoop als brutaal verraad: het pand behoorde tot de nalatenschap van de geliquideerde vastgoedmagnaat Willem Endstra, een erfenis waar Holleeder en zijn aartsrivaal John Mieremet allebei aanspraak op maakten. Van de Endstra-panden bleef je af. Nadat Houtman en Petersen duidelijk was gemaakt dat het pand in de Scheldestraat besmet bezit was, verkochten ze het pand weer snel terug aan de makelaar, met verlies. Het was al te laat. Holleeder kon het beeld niet meer loslaten dat de twee hem een kunstje hadden willen flikken, kennelijk ten faveure van Mieremet.
Petersen werd daarop volgens justitie zwaar bedreigd en was bang. Volgens een anonieme getuige van justitie werd hij ondertussen ook door de groep-Holleeder onder druk gezet om de in de Amsterdamse onderwereld bekende sexclub te kopen aan de Roompotstraat, om het bordeel vervolgens weer af te staan aan Holleeder. De sexclub was in het verleden van Cor van Hout geweest.
Lees ook Uitgebrande auto blijkt vluchtauto liquidatie Bussum |


In het grootschalig onderzoek van de FIOD naar het vermogen van de in België veroordeelde drugshandelaar Dorie X. is deze week in Venlo bijna een miljoen euro aan contant geld in beslag genomen. Ouders, partner, zoon en een vriendin van X. zijn aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij witwassen. De FIOD vermoedde al dat X. grote hoeveelheden contant geld bij familieleden in Venlo in bewaring heeft gegeven.



